Nasze Towary i Usługi

Oferujemy bardzo szeroki wachlarz towarów i usług związanych z organizacją pogrzebów.

Chcemy być postrzegani jako firma profesjonalna. Dlatego świadczymy zróżnicowane usługi pogrzebowe i około pogrzebowe tak aby nasza oferta była kompletna. Organizacja uroczystości pogrzebowych, pośredniczenie w załatwianiu formalności urzędowych oraz świadczenie usług związanych z przygotowaniem zmarłych do ostatniego pożegnania, to tylko niektóre z usług jakie świadczymy. 

Poniżej znajdziecie Państwo listę naszych usług wraz z ich opisami. Kliknięcie w każdą z nich rozwinie opis.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Niezależnie od pory dnia czy nocy możemy przyjąć zlecenie na eksportację ciała Osoby Zmarłej z domów, szpitali, domów opieki, prosektoriów i innych miejsc. Gwarantujemy, że procedurę tę zawsze wykonujemy z największym możliwym szacunkiem.

W Zakładzie Pogrzebowym KOZUBEK, wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące każdego etapu ceremonii pogrzebowej, ustalane są podczas spotkania i rozmowy z Bliskimi Osoby Zmarłej.

Spotkanie takie może się odbyć w jednym z naszym biur, ale również – jeśli Klient sobie tego życzy – pracownik naszego zakładu pogrzebowego może udać się we wskazane miejsce, aby tam dokonać niezbędnych ustaleń. Gwarantujemy naszą wszechstronną pomoc oraz fachowe doradztwo w doborze zarówno usług pogrzebowych, jak i akcesoriów funeralnych.

Dysponujemy własną chłodnią dzięki czemu ciało Osoby Zmarłej może w godnych warunkach oczekiwać na dzień pochówku. Nasi pracownicy przygotują Zmarłego do ostatniej drogi poprzez zabiegi wizażu i kosmetyki pośmiertnej. Istnieje również możliwość wykonania balsamacji (tanatopraksji).

Kaplica przedpogrzebowa to miejsce szczególne, w którym Rodzina, Przyjaciele i Znajomi mogą ostatni raz pożegnać drogą sobie Osobę Zmarłą. Najczęściej odbywa się to podczas czuwania (niekiedy całonocnego) albo podczas nabożeństwa, które jest odprawiane w obrządku wyznawanym przez Zmarłego.

W kaplicy przedpogrzebowej firmy KOZUBEK, mogą odbywać się zarówno uroczystości pożegnania wyznaniowe, jak i świeckie (w przypadku tych ostatnich przewodniczy im Mistrz Ceremonii Pogrzebowych, a sama kaplica zostaje pozbawiona elementów i emblematów religijnych). Każdej uroczystości może towarzyszyć odpowiednia oprawa muzyczna lub multimedialna albo też odbywa się ona – na życzenie Rodziny – w całkowitej ciszy.

Zakład Pogrzebowy KOZUBEK zapewnia także oprawę muzyczną oraz profesjonalne nagłośnienie w czasie przemarszu konduktu żałobnego oraz podczas trwania ceremonii przy grobie.

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo duży wybór urn pogrzebowych dostępnych w wersji zarówno ze zdobieniami, jak i bez. Poszczególne modele sprzedajemy w wielu wersjach kolorystycznych. Oferujemy urny m.in. w formie szkatułki, sarkofagu, małej trumny, a także w kształcie owalnym lub niestandardowym. Wszystkie modele prezentowane na naszej stronie są w ciągłej sprzedaży.

Oferujemy m.in. urny z ceramiki, czyli wypalonej gliny charakteryzującej się dużą trwałością i odpornością na ścieranie. W sprzedaży mamy także urny kamienne o wysokich walorach estetycznych. Produkowane są z granitu oraz z onyksu, a więc skały o pochodzeniu wulkanicznym, których powierzchnia przypomina wielokolorową mozaikę. Równie efektownym, a nieco tańszym rozwiązaniem są urny kompozytowe, powstałe z połączenia kamienia i żywicy. Doskonale prezentują się zarówno w wersji matowej, jak i z połykiem. Państwa uwadze polecamy także klasyczne urny drewniane, wyróżniające się elegancją i prostotą. Do ich produkcji wykorzystywana jest najczęściej dębina i drewno sosnowe. Jeżeli natomiast szukają Państwo czegoś w kolorach srebra lub złota to zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą urn pogrzebowych ze stali i mosiądzu.

Część z dostępnego asortymentu urn możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii: Galeria urn

Standardowe trumny mają kształt prostopadłościanu. W naszej ofercie znajdą Państwo również modele rozszerzane, zaokrąglone górą, zwężane dołem oraz tzw. trumny amerykańskie – wyposażone w dwa odchylane wieka, dzielące trumnę na pół. Przy wyborze konkretnego rodzaju trumny, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost, wagę, a także wiek zmarłego. Przykładowo w przypadku osób otyłych trumna będzie szersza niż standardowa. Trumny dziecięce natomiast pokrywane są często białą farbą. Ważny jest również rodzaj pochówku – w przypadku kremacji, trumna nie może mieć żadnych metalowych dodatków. Zdobienia dopuszczalne są w przypadku sarkofagu bądź trumny składanej w grobie. Istotną kwestią jest także trumienne obicie, które najczęściej występuje w kolorze białym. Standardowo wykonywane jest ono z satyny, rzadziej z atłasu czy aksamitu. Trumny do transportu międzynarodowego muszą posiadać szczelnie zamknięty metalowy wkład

W naszym zakładzie oferujemy trumny:

  • tradycyjne – sosnowe i dębowe, w odcieniach jasnego i ciemnego brązu, wyposażone w kapę, poduszkę, pasyjkę i antaby,
  • kremacyjne – drewniane i kartonowe (z prasowanej tektury), wyposażone w ekologiczną kapę i poduszkę, pozbawione elementów z tworzyw sztucznych.

Sprzedajemy trumny zarówno o standardowych parametrach, jak i wykonywane na wymiar. Ponadto doradzamy przy wyborze odpowiedniego modelu. W celu złożenia zamówienia bądź w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Trumny można obejrzeć także w naszych domach pogrzebowych.

Część z dostępnych w naszej ofercie trumien, możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii: Galeria trumien

Śmierć bliskiej osoby zawsze zaskakuje, wywołuje szok, ból i niedowierzanie. Organizując ostatnie pożegnanie, rodzina zmarłego stara się poinformować krewnych, przyjaciół i znajomych o zgonie członka rodziny. W celu łatwiejszego dotarcia tych smutnych wieści do jak największej liczby osób, używa się takich form komunikacji jak nekrologi i klepsydry.

Zakład Pogrzebowy KOZUBEK oferuje Państwu pomoc w profesjonalnej redakcji treści nekrologu, który może być zamieszczony w gazecie lokalnej bądź w prasie ogólnopolskiej.

Służymy też Państwu naszym doświadczeniem w tworzeniu klepsydry czyli pisemnej informacji o zgonie danej osoby – z podstawowymi danym odnośnie planowanych uroczystości pogrzebowych. Dbamy nie tylko o treść i formę, ale również o dystrybucję w sugerowanych przez naszych Klientów miejscach.

Podejmując się ważnego i odpowiedzialnego zadania organizacji uroczystości pogrzebowych należy dokonać wyboru formy pochówku. Wybór ten zawsze pozostawiamy rodzinie Zmarłego.

Niezależnie od tego czy będzie to pogrzeb tradycyjny z konduktem za trumną czy też inna forma ostatniego pożegnania, nasza firma dołoży wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom najbliższych zmarłego tak aby pochówek ich ukochanej osoby był dokładnie taki jak tego oczekują.

Zakład pogrzebowy KOZUBEK przygotował dla swoich Klientów szeroki zakres usług związanych z organizacją pochówku. Dopełniamy wszystkich niezbędnych formalności związanych z pogrzebem w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w szpitalu. Organizujemy pogrzeby we wszystkich obrządkach wyznaniowych a także ceremonie świeckie, które prowadzi Mistrz Ceremonii. Służymy radą w kwestii wyboru odpowiednich dodatków, takich jak kwiaty czy oprawa muzyczna.

Pomagamy rodzinom w organizacji pogrzebów na wszystkich cmentarzach żywiecczyzny i okolic. Możecie Państwo liczyć na należne wsparcie, fachową poradę i zwyczajną ludzką życzliwość. Jesteśmy po to, aby wspólnie z Państwem przejść przez ten trudny okres żałoby i przygotować godną ceremonię pogrzebową, bez względu na jej rodzaj czy ilość przeznaczonych na nią środków finansowych.